• TURNIEJ WARCABOWY

  TURNIEJ WARCABOWY

  W dniu 29.09.2017 w naszej szkole odbył się turniej warcabowy z okazji  Dnia Chłopaka.

  W turnieju udział wzięło udział 28 uczniów  z klas 2-5. Turniej  przygotował  Sławomir Smętek wraz z pasjonatem  gry w warcaby, panem Tomaszem Hańczą. Dyplomy dla najlepszej 10 uczestników  i upominki dla każdego uczestnika wręczyła Pani dyrektor Małgorzata Nowacka

  Najlepsi w poszczególnych rocznikach:

  2010 - Szymanowska Nina

  2009 - Szczurowski Adam

  2008 - Szczurowski Filip

  2007 - Daroszewski Jakub

  2006 - Kozłowski Szymon

  2005 - Wójtowicz Nikola

  Najlepsza dziewczyna - Maciejewska Zofia

  red. S. Smętek

 • LEKCJA PZRYRODY

  LEKCJA PZRYRODY

  We wrześniu uczniowie klasy 3b wraz z wychowawcą wybrali się na wycieczkę do lasu w poszukiwaniu oznak jesieni. Pogoda dopisała… W lesie odbyła się praktyczna lekcja środowiska przyrodniczego. Uczniowie poznawali budowę lasu, poszukiwali skarbów jesieni-przed wszystkim grzybów. Zadowoleni wrócili do szkoły.

  red. J. Matykiewicz

 • BIEGI PRZEŁAJOWE

  BIEGI PRZEŁAJOWE

  W poniedziałek 25 września 2017r. uczniowie naszej szkoły rozpoczęli nowy sezon sportowy w roku szkolnym 2017/2018. W ramach współzawodnictwa Szkolnego Związku Sportowego odbyły się Igrzyska Dzieci (dla uczniów do rocznika 2005) i Igrzyska Młodzieży szkolnej (dla uczniów rocznika 2004-2002). Tradycyjnie pierwszymi zawodami były Mistrzostwa Powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Zawody przeprowadzono przy słonecznej pogodzie w kozielskim parku. Licznie naszą szkołę reprezentowali uczniowie w najmłodszej kategorii . Najlepszy wynik osiągnęła Zofia Rapiejko zajmując 10 miejsce w biegu rocznika 2005.

  red. Sławomir Smętek

 • GORĄCZKA ZŁOTA

  GORĄCZKA ZŁOTA

  Podsumowanie tegorocznej edycji „Gorączki Złota”

  „Szóstka” od kilku lat aktywnie uczestniczy w akcji, więc w Urzędzie Miasta w Koźlu nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Natalia, Mateusz i Kuba z klasy 5B odebrali z rąk pani Elwiry Bury, prezes zarządu okręgowego PCK w Opolu, dyplom z podziękowaniami. Nie zabrakło również pamiątkowych zdjęć.

  W tegorocznej edycji „Gorączki Złota” zebrano kilkaset kilogramów monet, głównie jedno-, dwu- i pięciogroszowych, łącznie ponad 12,5 tys. złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na wsparcie dzieci z najuboższych rodzin. W poprzednich latach były to najczęściej wyjazdy wakacyjne.

  Być dobrym i szlachetnym to prawdziwe człowieczeństwo. Włączając się w „Gorączkę Złota” wszyscy pokazujecie, jak wielkie są wasze serca i serduszka. Dobro jest ciche i powściągliwe, ale zawsze w pewnym momencie wypływa – mówiła Elwira Bury, prezes zarządu okręgowego PCK w Opolu.

  W imieniu Szkolnego Koła PCK dziękujemy uczniom naszej szkoły, ich rodzicom oraz pracownikom i nauczycielom za wszystkie przyniesione grosiki. Prosimy o więcej, gdyż właśnie ruszyła kolejna edycja tej pięknej akcji!

   

  Ewa Stolarek

  opiekun PCK

   

 • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

   

   

   

   

   

   

   

   

   

  ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO - Obrazek 1

  Po dwumiesięcznej przerwie – w letniej aurze – uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły rozpoczęli nowy 2017 / 2018 rok szkolny.

  Nietypowo wyglądało rozpoczęcie roku szkolnego: o godzinie 8:30 klasy siódme i oddziały gimnazjalne uroczyście zostały powitane przez Panią Dyrektor w budynku byłego Publicznego Gimnazjum nr 4, następnie o godz. 9:30 i 11:30 klasy II-VI oraz pierwsze w budynku PSP nr 6.

  Tak oto po okresie beztroski, odpoczynku i dobrej zabawy wracamy na kolejne dziesięć miesięcy do codziennej pracy i obowiązków.

  Oby  ten nowy rok szkolny obfitował w  sukcesy, cenne doświadczenia i miłe przeżycia, które na długo pozostaną w pamięci.

   

 • 2c NA WYCIECZCE

  2c NA WYCIECZCE

  19 czerwca klasa 2c odwiedziła Nadleśnictwo "Kędzierzyn" w Starej Kuźni. Dzieci dowiedziały się wielu ciekawych informacji o lesie i jego mieszkańcach, a także spędziły radosne chwile na łonie natury. 

  red. M. Smykała

  ZDJĘCIA »

 • Święto Ziemi z 3a

  Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z apelu przygotowanego przez klasę 3a.

 • NASZ ADAM ZNOWU NAJLEPSZY!!!

  NASZ ADAM ZNOWU NAJLEPSZY!!!

  Tym razem w Międzyszkolnym Konkursie z Wiedzy Ogólnej „Najlepszy z Najlepszych”.

  Na konkursie w PSP 12 naszą szkołę reprezentowali: Wilhelm Pelc z klasy 4, Igor Wróbel z klasy 5 i Adam Jaglarz z klasy 6. Uczestnicy odpowiadali na pytania z wiedzy ogólnej (język polski, matematyka, historia, przyroda, muzyka) i za każdą prawidłową odpowiedź otrzymywali punkty. Wilhelm i Igor nieźle poradzili sobie w swojej kategorii wiekowej (trzeba było wymienić m.in. wszystkie państwa graniczące z Polską czy imię słowiańskiego boga słońca).

  Ale największe emocje czekały nas podczas rywalizacji klas szóstych. Adam brawurowo przeszedł dwie pierwsze rundy pytań, świetnie odpowiadał na pytania z polskiego, przyrody, matematyki czy ulubionej historii. W finale od razu wyszedł na prowadzenie dzięki pytaniu o … patronkę naszej szkoły Marię Skłodowską-Curie. Prowadzenia już nie oddał i w pięknym stylu udowodnił, że jest „Najlepszy z Najlepszych”.  Gratulacje dla Adama i jego młodszych kolegów!!!

  Red. Ewa Stolarek

 • KONKURSY PCK

  KONKURSY PCK

  WYNIKI KONKURSU „CZŁOWIEK I JEGO ŚRODOWISKO”

  I MIEJSCE:          Martyna Ciąglewicz

  II MIEJSCE:         Michelle Kolasa i Mieszko Miszczuk

   

  WYNIKI OLIMPIADY „WIEDZY O CZERWONYM KRZYŻU”

  I MIEJSCE:          Karolina Wojtaszek

  II MIEJSCE:         Patrycja Wojtaszek

  III MIEJSCE:        Amelia Andruszkiewicz

   

  Martyna, Michelle, Mieszko, Karolina, Patrycja i Amelia będą reprezentować naszą szkołę na etapie rejonowym, który odbędzie się w połowie maja w I LO w Koźlu.

  GRATULACJE!!!

  red. Ewa Stolarek

 • Zawody pływackie - 7III2017

  Zawody pływackie - 7III2017

  Zawody pływackie - 7III2017 - Obrazek 1

  Nasi uczniowie na podium!

  7 kwietnia 2017r. w Drużynowych Mistrzostwach Powiatu w pływaniu szkół podstawowych

  zdobyliśmy dwa III miejsca:

  III miejsce dziewcząt i III miejsce chłopców.

  GRATULUJEMY!!!

  ZDJĘCIA »

 • 1a - zajęcia artystyczne III 2017

  1a - zajęcia artystyczne III 2017

  Pierwszaki zafascynowane cieczą ...

   

  ZDJĘCIA »

  FILMIK »

 • 2a - apel Wiosna

  2a - apel Wiosna

  2a odnalazła wiosnę ... 

  ZDJĘCIA »

 • CHAPEAU BAS,  ADASIU!

  CHAPEAU BAS,  ADASIU!

  Na ten zwrot wyrażający szacunek, uznanie i podziw Adaś bezsprzecznie sobie zasłużył.

  Zaczęło się jesienią - kilka miesięcy wcześniej - od szkolnych eliminacji konkursu historycznego. Potem przyszła kolej na etap miejski i tu wspaniały sukces – Adam pokonał swoich konkurentów i jako jedyny kędzierzynianin został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Wreszcie w styczniu przyszedł czas na ostatnie rozdanie. Dwunastu młodych ludzi – pasjonatów i miłośników przeszłości i teraźniejszości – stanęło w szranki do walki o zwycięstwo. Do rozwiązania mieli test, sprawdzający ich historyczną wiedzę.

  Uśmiech na twarzy Adama po jego napisaniu zwiastował, że jest dobrze. Trzeba było jednak trochę poczekać, by przekonać się, jak dobrze. Gdy opublikowano wyniki, lotem błyskawicy, rozeszła się wiadomość

  ADAM, NASZ ADAM JEST LAUREATEM!

  Te słowa mówią same za siebie. Radość, szczęście i satysfakcja – po prostu bezcenne! Oj mają też powód do dumy dwie Panie! Jedna to Klio – muza historii i jak się okazało bliska znajoma  Adama, z którą zaprzyjaźnił się na dobre. Druga to oczywiście pani Ewa – przygotowująca i wspierająca naszego Laureata. Ojcem sukcesu Adama jest też z pewnością Bogusław Wołoszański – autor słynnych  Sensacji XX wieku, których Adam jest pasjonatem i miłośnikiem i dzięki którym tak wiele się nauczył.

  Oto jakie żniwo zbierają sprzymierzone ze sobą wielka pasja, zapał, trud, wysiłek i ciężka praca. I oczywiście wsparcie wielu dorze życzących i trzymających kciuki osób.

  ADAMIE, JESTEŚ WIELKI  I  NIECH TA MOC NADAL BĘDZIE Z TOBĄ!

   

 • HUMANIŚCI  I  ŚCISŁOWCY  DOBRZE SIĘ SPISALI, WIEDZĄ BŁYSNĘLI, NAGRODY ZEBRALI

  Sobotnie przedpołudnie (04.02.2017) – dla jednych czas zasłużonego po całym tygodniu odpoczynku, dla innych jeszcze jeden dzień intelektualnych zmagań i wysiłku.

  Tym właśnie była sobota dla Martyny, Igi, Małgosi, Leszka, Adama i Igora. Czyli sprzymierzonych i połączonych sił Szósto i Piątoklasistów w intelektualnych rozgrywkach pod hasłem Literackie podróże oraz Szlakiem wielkich naukowców.

  Dziewczyny wędrowały po krainach fikcji i wyobraźni, spotykając się z bohaterami znanych utworów i lektur. Zawitały do świata baśni, fantasy i filmu. Spotkały się też z bohaterami szkolnych lektur, choć inaczej niż na lekcji. Zaprezentowały się i swoje literackie upodobania, rymując, czym zrobiły na zebranych wrażenie. Brzmiały bowiem jak aktorzy w antycznym teatrze i pokazały, czym jest idealna synchronizacja i rytmiczność wiersza w Ich wykonaniu.

  Chłopcy udowodnili z kolei, że po drodze Im z takimi tęgimi głowami jak pan Pitagoras, Darwin, Archimedes, Kartezjusz i Mendelejew. Choć to dostojni i szacowni przedstawiciele poważnych dziedzin naukowych, Chłopcy dzięki nim doskonale się bawili. Tak, bo chemią i fizyką – podobnie jak biologią i matematyką – można się świetnie bawić, zdobywając wiedzę i umiejętności.

  A oprócz tych bezcennych trofeów, zdobyli też nagrody. Pojedli pysznego, drożdżowego ciasta i przekonali się, że dla dobrej zabawy i satysfakcji warto było zwlec się rano z łóżka.

  Przekonali się o tym w sobotę tak ścisłowcy jak i humaniści.  

 • Zuzia Jerzyk - NASZ POWÓD DO DUMY!

  Zuzia Jerzyk - NASZ POWÓD DO DUMY!

  Już prawie rok Zuzia Jerzyk trenuje badmintona, chodząc 2-3 razy w tygodniu na zajęcia organizowane wspólnie przez MOSiR i klub MMKS Kędzierzyn-Koźle. Zuzia przygotowuje się do bycia sportowcem, który startuje w parabadmintonie. Jej klasa parabadmintona to SL4. Są w niej wszystkie osoby z niepełnosprawnością tylko kończyn dolnych lub dolnych i górnych. Zuzia radzi sobie dobrze. W ubiegłym roku po raz pierwszy brała udział w zawodach, podczas których zdobyła brązowy medal. Były to Mistrzostwa Województwa dzieci szkolnych w parabadmintonie. W tym sezonie od września startowała już w 4 Opolskich Turniejach Parabadmintona, za każdym razem stając na podium zdobywając 3 miejsce.

  W listopadzie brała udział w Ogólnopolskim Turnieju Parabadmintona w Pabianicach. Tam spotkała się z całą kadrą narodową parabadmintona. Relacja z tych zawodów z wywiadami zawodników kadry, trenera i zawodników z grupy kędzierzyńskiej można było zobaczyć w programie „Pełnosprawni” w TVP1 oraz w TVP SPORT. W zawodach tych brał też udział Bartłomiej Mróz – wicemistrz świata, również kędzierzynianin, który jest idolem Zuzi. 

  ZDJĘCIA »

   

 • ŻÓŁTY TALERZ

  ŻÓŁTY TALERZ

  Polski Czerwony Krzyż przystępuje do programu Żółty Talerz.

  Dominika i Sebastian Kulczyk przeznaczyli 4 miliony złotych na program żywienia dzieci, realizowany wspólnie z pięcioma renomowanymi, polskimi organizacjami pomocowymi. Jedną z nich jest Polski Czerwony Krzyż.

  Walka z głodem, ubóstwem i niedożywieniem to jedno z głównych zadań Polskiego Czerwonego Krzyża. Prowadzimy akcje i programy, których celem jest przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu oraz zapewnienie dzieciom i młodzieży pochodzącym z rodzin ubogich lepszego startu w dorosłość.  Oprócz dożywiania dzieci z rodzin potrzebujących, zajmujemy się również problemem właściwego odżywiania, promując zdrowy styl życia wśród dzieci i młodzieży poprzez programy edukacyjne prowadzone w szkołach. Jesteśmy organizacją ogólnopolską, z prawie 250 oddziałami, która zna problemy i potrzeby lokalnych społeczności.

  Program Żółty Talerz, dofinansowany przez Kulczyk Foundation realizowany będzie przez 5 dużych organizacji: Polski Czerwony Krzyż, Caritas, Banki Żywności, SOS Wioski Dziecięce i Towarzystwo Przyjaciół Dzieci. Partnerzy przedsięwzięcia zawarli sojusz, by skupić się na wsparciu żywienia dzieci na poziomie konkretnej stołówki, świetlicy czy rodzinnego domu. Jednym głosem chcą mówić o żywieniu wszystkich dzieci, a nie o etykietującym dożywianiu części z nich. Żółty Talerz to program wzmocnienia już istniejącego systemu żywienia dzieci w Polsce poprzez zaangażowanie rodziców i lokalnego środowiska.

  Jakość żywienia w szkołach zależy w znacznej mierze od świadomości rodziców i prowadzenia edukacji prozdrowotnej w środowisku szkolnym. Polski Czerwony Krzyż od lat zajmuje się promocją zdrowia wśród dzieci i młodzieży, jak i coraz powszechniejszym problemem otyłości wśród dzieci, wynikającym z nieprawidłowych nawyków żywieniowych. Zakładamy, że już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci prawidłowego odżywiania się i świadomego wybierania produktów zdrowych. Ważne jest także, aby dzieci aktywnie spędzały czas wolny.

  Polski Czerwony Krzyż będzie realizować program w 6 województwach: łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podkarpackim, pomorskim.

   

  Głównym celem projektu jest poprawa sytuacji żywieniowej dzieci i młodzieży oraz aktywizacja rodzin w celu wspierania prawidłowego żywienia w szkołach.

  źródło: www.pck.pl

 • WYCIECZKA 2a, 2b i 3a

  WYCIECZKA 2a, 2b i 3a

  14 listopada klasy IIa, IIb oraz IIIa były na wycieczce w Bęble. Uczniowie zapoznali się z technologią tworzenia bomkek. Uczestniczyli w warsztatach samodzielnego, ręcznego dekorowania ozdób. Wyprawa wprowaziła dzieci w świąteczny nastrój.

  red. J. Parfanowicz

 • 11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  W 1918 r. po 123 latach zaborów państwo polskie odrodziło się i wybiło na  niepodległość. Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym 

  Jesienią 1918 r. dobiegała końca I wojna światowa, która przyniosła klęskę wszystkim trzem zaborcom. Rosja pogrążyła się w zamęcie rewolucji i wojnie domowej, wielonarodowa monarchia austro-węgierska rozpadała się i chyliła ku upadkowi, a Niemcy uginały się pod naporem wojsk Ententy. Dla Polaków była to niepowtarzalna szansa, aby móc odzyskać utracony byt państwowy. Widząc klęskę zaborców, Polacy zaczęli przejmować władzę wojskową i cywilną tworząc zręby przyszłego państwa. W dniu 28 października 1918 roku w Krakowie powstała Polska Komisja Likwidacyjna, która zaczęła przejmować władzę z rąk Austriaków na terenie Galicji i Śląska Cieszyńskiego. Przypieczętowaniem jej dzieła było w kilka dni później rozbrojenie załogi austriackiej przez członków konspiracyjnej Polskiej Organizacji Wojskowej oraz legionistów i młodzież. W dniu 1 listopada 1918 r. we Lwowie wybuchły walki polskiej ludności z Ukraińcami, którzy proklamowali powstanie Zachodnio-Ukraińskiej Republiki Ludowej. W nocy z 6 na 7 listopada powstał w Lublinie Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej pod kierownictwem Ignacego Daszyńskiego, w którego skład weszli przedstawiciele PPS, PPSD i PSL „Wyzwolenie”. Równocześnie podległe rządowi oddziały przystąpiły do rozbrajania wojsk okupacyjnych na Lubelszczyźnie i Kielecczyźnie.

  W tym właśnie czasie powrócił do kraju Józef Piłsudski, więziony od lipca 1917 roku przez Niemców. W dniu 10 listopada 1918 roku przybył on do Warszawy. Jego przyjazd wywołał entuzjazm ludność stolicy i masowe rozbrajanie okupantów na terenie całej Kongresówki.W dniu 11 listopada Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu Naczelne Dowództwo nad formującym się Wojskiem Polskim, a trzy dni później przekazała mu całą władzę cywilną. Dzień wcześniej podporządkował mu się również Tymczasowy Rząd Ludowy Republiki Polskiej w Lublinie. Józef Piłsudski powołał nowy centralny rząd, który w dniu 21 listopada wydał manifest zapowiadający reformę rolną i nacjonalizację niektórych gałęzi przemysłu, uzależniając jednak ich przeprowadzenie od postanowień przyszłego Sejmu Ustawodawczego. Jednocześnie Józef Piłsudski wprowadził bardzo korzystne dla robotników warunki pracy i zapowiedział wybory parlamentarne. W dniu 22 listopada Józef Piłsudski ogłosił się Naczelnikiem Państwa i razem z premierem podpisał dekret o tymczasowych władzach Republiki Polskiej.

  O utrwalenie i utrzymanie dopiero co odzyskanej niepodległości przyszło narodowi polskiemu toczyć krwawe boje. W dniu 27 grudnia 1918 r. wybuchło powstanie wielkopolskie, które przywróciło Wielkopolskę do macierzy. W Galicji Wschodniej trwały zacięte walki z Ukraińcami, a na wschodnich kresach Polski oddziały samoobrony walczyły z bolszewikami. Ponadto trzeba było trzech powstań śląskich, by część Górnego Śląska znalazła się w granicach Polski. Przypieczętowaniem dzieła odrodzenia Rzeczypospolitej była Bitwa Warszawska, w której naród polski obronił odzyskaną niepodległość.

  Dzień 11 listopada, w którym Józef Piłsudski przejął władzę, dla uczczenia powstania suwerennego ośrodka władzy odrodzonej Polski, został w 1937 roku oficjalnie ogłoszony świętem narodowym. Jednak dzień ten był już od 1919 roku obchodzony jako Święto Niepodległości. Od tego czasu jest jednym z najważniejszych świąt obchodzonych przez Polaków w kraju i zagranicą. Po II wojnie światowej władze Polski Ludowej usunęły Święto Niepodległości z kalendarza, ale nie z serc Polaków. Środowiska niepodległościowe nadal obchodziły kolejne rocznice 11 listopada 1918 roku. Dopiero w 1989 roku Sejm IX Kadencji przywrócił narodowi to święto.

  źródło : www.wojsko-polskie.pl

  ZDJĘCIA »

   

 • DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

  Obchodzony 29 września Dzień Głośnego Czytania stał się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do Biblioteki Profesora Feliksa. Uczestnikami spotkania były dzieci z klas 1-3.

  Do głośnego odczytania wybrana została bajka pt. "Flusi". Dzieci słuchały w skupieniu i z uwagą, dając się ponieść dziecięcej wyobraźni.

  red. J.Olejnik

  ZDJĘCIA »

 • POŻEGNANIE LATA

  POŻEGNANIE LATA
  23.09.2016

  W piątkowe popołudnie (23.09.2016), przy wspólnej zabawie, pożegnaliśmy tegoroczne lato. Pogoda dopisała, więc zabawa na szkolnym boisku się udała. Skoki i zjazdy na dmuchańcach zdawały się nie mieć końca. Można też było poskakać na skakance. Dziewczynki, a nawet kilku chłopców, za trzy piękne uśmiechy, zafundowało sobie warkoczyki z wplatanymi, kolorowymi pasemkami. Byli i tacy, którzy w ten sposób upiększali się kilkakrotnie.

  W międzyczasie można było uzupełnić spalone kalorie, poskubując cukrową watę i racząc się lodami. Tradycyjnie też można było skorzystać ze specjałów szkolnej gastronomii, przygotowanej przez niezawodne panie Hildzię, Basię i Krysię. Pieczone ziemniaczki i bigos – jak zwykle wyśmienite. Ten, kto chciał poczuć odchodzące lato i frajdę siedzenia przy ognisku, piekł i zajadał kiełbaski. Komu jeszcze było mało, zajadał się potem pizzą. Wraz z nastaniem ciemności udaliśmy się do naszego szkolnego lasu na spacer ścieżką strachu. A mówi się  Strachy na Lachy! Ciekawe, kto to powiedział?

  Mrok i chłód wieczoru przeniósł wszystkich do budynku szkoły, gdzie nadal trwała zabawa. Wspólne gry, wesołe pogaduchy, ba nawet bitwy na poduchy, sprawiały, że frajda trwała nadal. Bardziej zmęczeni mogli odpoczywać, oglądając filmy. Wreszcie – bardzo późnym wieczorem – przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

  Lato też niech odpoczywa, bo już dziś marzy nam się jego powrót. Zatem do następnego roku!

  red. G.Osipa

  ZDJĘCIA »

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu
  ul. Stalmacha 20
  47-220 Kędzierzyn-Koźle
 • 77 48 32 952

Galeria zdjęć