• Udany festyn w PSP6

  Udany festyn w PSP6

  Czwartkowe popołudnie 7 czerwca uczniowie „Szóstki” wraz z rodzicami, rodzeństwem spędzili na Festynie Rodzinnym zorganizowanym z okazji 60 – lecia powstania szkoły. Rada Rodziców wspólnie z dyrekcją, nauczycielami i uczniami przygotowała mnóstwo atrakcji: były pokazy artystyczne – tańce latynoamerykańskie , zumba, pokaz cheerleaderek, mażoretek, występ taneczny cha – cha, występy wokalne. Dzieci brały udział w tworzeniu prac plastycznych, w pokazie policji, udzielania pierwszej pomocy, pokazie doświadczeń chemicznych, biegu runmageddon, turnieju siatkówki, a także można było skorzystać z symulatora wypadków, który był dużą atrakcją dla uczestników festynu. Na scenie pojawili się uczniowie naszej szkoły prezentując swoje zdolności taneczne. Występowali na niej również przedstawiciele klasy piątej, którzy pokazali występ teatralny z okazji Jubileuszu szkoły. Nie zabrakło przysmaków kulinarnych – bigosu, krokietów z barszczem, swojskiego smalcu z ogórkiem, kiełbasek z grilla. Na małych i dużych łasuchów czekała wata cukrowa oraz lody i popcorn. Oprócz atrakcji artystycznych przygotowanych przez naszych uczniów można było odpocząć w kawiarence, w której serwowano przepyszne ciasta i kawę oraz zimne napoje.  Dużym zainteresowaniem cieszył się zakup ciasta z chorągiewką, co oznaczało losowanie nagrody. Festynem dowodziła pani Ariadna Miernicka – Werner, która przeprowadziła na zakończenie festynu licytację cennych przedmiotów i talonów. Dochód z licytacji został przeznaczony na leczenie ucznia naszej szkoły chorego na białaczkę – Jacka Kaduka.

  Wszyscy, którzy tego dnia przybyli do szkoły uczestniczyli w innych niż na co dzień zajęciach. Mieli okazję do ciekawego spędzenia czasu oraz integracji rodziny. Festyn Rodzinny to zasługa wspólnej pracy nauczycieli, rodziców i uczniów oraz wsparcie różnych instytucji i osób prywatnych, którzy wspierają naszą szkołę. Dziękujemy wszystkim przybyłym na naszą imprezę i zapraszamy za rok.

  Red. Iwona Szymczyk - Wiaderek

 • WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

  WARSZTATY ŚWIĄTECZNE

  "Pisanki, pisanki,

  jajka malowane,

  nie ma Wielkanocy,

  bez barwnych pisanek..."

  13 marca klasa 1a i 3c odwiedziła Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu. Podczas prelekcji dzieci miały okazję poznać obrzędy i tradycje naszego regionu związane z Wielkanocą. Uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, na których różnymi technikami ozdabiały jajka. 

  red. M. Smykała

 • SYMPATYCZNE ROBOTY

  SYMPATYCZNE ROBOTY

  Na zajęciach plastycznych klasa 3b postanowiła wykorzystać surowce wtórne, by stworzyć sympatyczne roboty. Najpierw jednak rozmawialiśmy przez tydzień o kosmosie i o różnych ciekawych robotach wykorzystywanych między innymi do  badania powierzchni obcych planet. Potem przystąpiliśmy do działania, w ruch poszły papier kolorowy, butelki, pudełka, druciki, spiralki, węże i po niedługim czasie na ławkach pojawiły się przeróżne roboty.

  red. J. Matykiewicz

  ZDJĘCIA »

   

 • "DRZWI OTWARTE" w naszej szkole

  "DRZWI OTWARTE" w naszej szkole

  Dnia 6 marca 2018 roku gościliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów i ich rodziców. Zebranych powitała Pani Dyrektor – mgr Małgorzata Nowacka, która zaprezentowała placówkę i przedstawiła ofertę edukacyjno – wychowawczą PSP 6. Tego dnia wielu rodziców wraz ze swoimi pociechami skorzystało z naszego zaproszenia. Przybyło mnóstwo gości. Dzieci zwiedziły szkołę, poznały jej zakamarki.  Gości przyjęliśmy wiosennie - przedstawieniem i śpiewem. Przyszli uczniowie mieli okazję poznać szkołę, poczuli jej klimat poprzez aktywny udział w przygotowanych dla nich zabawach i zajęciach rozrywkowo – dydaktycznych.

  Wiele radości sprawił dzieciom czas spędzony w „Zaczarowanym świecie bajek”, wykonywanie masek, próba gry w szachy, kolorowanie soli kredą, mini zoo, a także zabawy robotami i pobyt w „Kąciku wesołego klauna”. Goście mogli również zapoznać się ze stoiskami prezentującymi Wielką Brytanię i program „Żółty talerz”, w którym uczestniczy nasza szkoła. Nauczyciele udzielali informacji na temat przyszłej edukacji ich dzieci. Rodzice ze wzruszeniem wchodzili do sal lekcyjnych, przypominali sobie ich wystrój w czasach, kiedy to oni byli uczniami. W kawiarence czekał na gości słodki upominek. Każdy rodzic otrzymał ulotkę informacyjną dotyczącą klas pierwszych w nowym roku szkolnym.

  Cieszymy się, że Drzwi Otwarte, podczas których zaprezentowaliśmy ofertę edukacyjną spotkały się z dużym zainteresowaniem.
  Do zobaczenia we wrześniu!
   
  red. I. Szymczyk-Wiaderek
   
   
 • SPOTKANIE Z PISARZEM KSIĄŻEK DLA DZIECI

  SPOTKANIE Z PISARZEM KSIĄŻEK DLA DZIECI

  Dnia 01 marca 2018 r. gościliśmy w naszej szkole pisarza p. Waldemara Cichonia, którego książka „ Cukierku, Ty łobuzie” znalazła się na liście lektur obowiązkowych dla uczniów  klas I-III wg Nowej Podstawy Programowej.

  Podczas spotkania Autor opowiadał o pracy  i warsztacie pisarza. Następnie odpowiadał na pytania czytelników i podpisywał swoje książki i rozdawał autografy.

  red. G. Szatkowska

 • ŻÓŁTY TALERZ W „SZÓSTCE” ROZKRĘCA SIĘ

  ŻÓŁTY TALERZ W „SZÓSTCE” ROZKRĘCA SIĘ

  Od października 2017 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu ponownie uczestniczy w programie Kulczyk Foundation Żółty Talerz. Dzięki finansowemu wsparciu Fundacji, uczniowie naszej szkoły codziennie jedzą pyszne i przede wszystkim zdrowe obiady, przygotowane z produktów najwyższej jakości.

  Żółty Talerz na dobre zagościł w „szóstce” - dzieciom i rodzicom kojarzy się ze zdrowiem, ciekawymi warsztatami, konkursami czy akcjami prozdrowotnymi. Szkoła otrzymała od Fundacji piękne podkładki pod talerz: W ramach pierwszego w tym roku szkolnym konkursu plastycznego programu Żółty Talerz nasi uczniowie mięli za zadanie zaprojektować własną podkładkę pod talerz w formacie A4. Na konkurs wpłynęło prawie 40 prac, a najpiękniejsze, finałowe, zostały zaprezentowane na gazetkach szkolnych w dwóch kategoriach wiekowych.

  Wyniki konkursu w klasach 1-3:

  I MIEJSCE Zuzanna KUREK klasa 3

  II MIEJSCE Nikita VOLOSHYN klasa 1A

  III MIEJSCE Olivia WAŁASZ klasa 3C

   

  Wyniki konkursu w klasach 4-6:

  I MIEJSCE Aleksandra SADOWSKA klasa 6A

  II MIEJSCE Kamila GOŁDA klasa 5A

  III MIEJSCE Paweł ĆWIERTNIA klasa 5B

  Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zwycięzcom, wyróżnionym i uczestnikom konkursu! W grudniu 2017 odbyła się akcja prozdrowotna „Słodko, zdrowo, BAKALIOWO”. Uczniowie otrzymali pięknie zapakowane mieszanki bakalii i dowiedzieli się, że są o wiele zdrowsze od tradycyjnych słodyczy. Było słodko, było zdrowo, było bardzo BAKALIOWO! Ale to nie był koniec świątecznych niespodzianek – dzieci otrzymały kartki z życzeniami od Kulczyk Foundation oraz paczkę- niespodziankę. Było mnóstwo radości i podziękowań. Kolejną akcją będzie Dzień Słonecznika, ale o tym w następnym artykule …

  red. E. Stolarek

 • PER  ASPERA  AD ASTRA

  PER  ASPERA  AD ASTRA

  Przez trudy do gwiazd - tak mawiali  w starożytnym Rzymie. I mieli słuszność. Wie to też doskonale  Adam Jaglarz, siódmoklasista PSP nr 6,  nasz - już po raz drugi - mistrz i laureat Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Z tą tylko różnicą, że tym razem nie tylko laureat, ale … zdobywca I miejsca!

  Godziny tytanicznej pracy, wertowanie stosu książek, robienie notatek i opracowywanie zagadnień. To trudy, które stały przed Adamem i którym sprostał. Ale nie narzekał. Dzielnie i konsekwentnie – krok po kroku – zmierzał wyznaczoną przez siebie drogą. Udowadniał, że warto poświęcać czas temu, co jest Jego pasją, chociaż kosztuje to wiele wysiłku i wyrzeczeń. Ale przecież, jeśli kocha się to, co się robi, jest łatwiej. Adam też to doskonale wie.

  Sukcesy na kolejnych etapach – konkursu szkolnego, potem miejskiego – prowadziały tego pasjonata i miłośnika historii do wielkiego finału. Finału, który nie był łatwy. Bo oprócz ogromu wiedzy, który trzeba było posiadać, liczyły się też szczęście i trudna przecież sztuka trzymania nerwów na wodzy. Obawy, niepewność i stres to przecież oczywiste emocje, które pojawiają się w takich sytuacjach.

  Dał radę – miał po swojej stronie i ogromną wiedzę, i szczęście. I oczywiście wsparcie – swojej mentorki i przewodniczki - pani Ewy Radzioch, która ma prawo czuć się współautorką tego sukcesu. Z pewnością Klio- muza historii – też dołożyła do niego swoje  trzy grosze. Bo jak tu nie wspierać swojego wiernego i oddanego pupila i ulubieńca.

  Masz pełne i niekwestionowane prawo Adamie powiedzieć dziś słowa, które kiedyś wypowiedział sam Juliusz Cezar – VENI, VIDI, VICI!

  PRZYBYŁEM, ZOBACZYŁEM, ZWYCIĘŻYŁEM !

  I poczuć się jak Spartanin wracający z wojny z tarczą.

  Jak bohater, który zasłużył, by włożono mu na skronie laur zwycięstwa.

  A my chylimy przed Tobą czoła i dodajemy … JESTEŚ  WIELKI !

  red. G. Osipa

 • NIECH ŻYJE BAL

  NIECH ŻYJE BAL

  Czas karnawału w pełni. Bawi się już Wenecja, bawi się też Rio. W miniony czwartek (8 lutego) atmosfera światowych karnawałów zagościła też w naszej szkole.

  Uczniowie klas I – III  bawili się na swoim balu. Były – niczym w Wenecji – piękne stroje i maski. Były też staropolskie kotyliony. Była oczywiście sprzyjająca świetnej zabawie muzyka, gry i zabawy. Pan Marcin – w roli wodzireja – dbał, by wszyscy świetnie się bawili. Wszystko to w pięknie udekorowanej balonami i serpentynami sali gimnastycznej. By tradycji stało się zadość, był też słodki poczęstunek i drobne upominki, które sprawią, że czwartkowa zabawa jeszcze długo pozostanie w pamięci.

  red. G. Osipa

 • ANDRZEJKI

  ANDRZEJKI

  Wieczór wróżb i zabawy zorganizowali uczniowie klas czwartych i piątych. By zadość uczynić tradycji, przygotowali powszechnie znane, ale też i współczesne wróżby i zabawy andrzejkowe. Był więc  lany przez klucz wosk i  zabawa z butami. Pojawiła się też szklana kula i losowanie imion przyszłych mężów i żon. Ale było przy tym śmiechu.

  By stworzyć odpowiedni nastrój, uczniowie przygotowali  klasę – zadbali o dekoracje w postaci balonów, pojawiły się też świeczniki i kolorowe lampiony. W powietrzu unosił się nie tylko zapach topionego wosku, ale i kadzidełek. Na stołach pojawiły się łakocie i przekąski. W tle nastrojowa muzyka.

  Po wróżbach nadszedł czas na zabawę, tym bardziej, że dziewczyny przygotowały się wzorowo – kreacje, makijaże i … wygodne buty. Nastał czas tańców, a po nim, no cóż … powrót do domu.

  Na zakończenie każdy dostał babeczkę z wróżbą. Wracał więc do domu nie tylko z tą wróżbą, ale i z wrażeniami  i wspomnieniami mile spędzonego popołudnia.   

 • POPOŁUDNIE Z ROBOTEM

  POPOŁUDNIE Z ROBOTEM

  16 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty robotem Photon - interaktywnym robotem, który rozwija się wraz z dzieckiem. Uczy podstaw programowania, pokazuje najnowsze technologie i rozwija logiczne myślenie i kreatywność. Każde dziecko  mogło spróbować swoich sił w programowaniu robota, a rywalizacja w dwóch grupach wywołała  wiele śmiechu i zabawy. Włączeni w nią zostali również rodzice.  Dzieci mogły spróbować swoich sił w nawigowaniu robotem przy użyciu tableta. Okazało się, że nie jest to wcale takie proste.

  red. zaprzyjaźniona mama Zuzi

 • JESTEŚMY POLAKAMI – OBCHODZIMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  JESTEŚMY POLAKAMI – OBCHODZIMY NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

  Podniosły nastrój, galowe stroje – oto dowody, że jak co roku świętujemy w naszej szkole – tym razem  99 - rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

  Piątkowy apel, przygotowany przez panią Ewę Radzioch i uczniów klasy VB, przybliżył wszystkim wydarzenia z przeszłości. Była zatem mowa o rozbiorach, o próbach ratowania suwerenności i ciężkim losie żyjących pod jarzmem zaborców Polaków. Potem przypomniano I wojnę światową , kiedy to - ciemiężący nas przez 123 lata - Prusacy, Rosjanie i Austriacy stanęli po przeciwnych stronach konfliktu, w czym dostrzegliśmy dla siebie szansę na odrodzenie i powrót na mapę Europy.

  Nie zabrakło oczywiście osoby marszałka Józefa Piłsudskiego, kórego zarejstrowany głos mogliśmy usłyszeć. Co ciekawe, ten poważny, powszechnie szanowany, wódz i polityk miał dystans do samego siebie i poczucie humoru, czego dowiodła Jego wypowiedź. Warto też było wsłuchać się w sposób mówienia Marszałka ze względu na specyficzny przedwojenny akcent, tak charakterystyczny dla osób pochodzących z Kresów. Któż bowiem dzisiaj jeszcze tak mówić potrafi? (Chyba już tylko ostatni, żyjący jeszcze, świadkowie tamtych czasów i ewentualnie adepci szkół teatralnych).

  Całości piątkowej uroczystości dopełniły prezentacje multimedialne i muzyka. Ta tradycyjna w postaci pieśni śpiewanej przez chór jak i współczesnego rapera. No i oczywiście wisienką na torcie okazali się Ułani w wykonaniu  naszych Trzecioklasistów.

  Za tę żywą lekcję historii i patriotyzmu dziękujemy pani Ewo!

  red. Grażyna Osipa

 • EUROPA  DA  SIĘ  LUBIĆ …

  EUROPA  DA  SIĘ  LUBIĆ …

  Pewnie, że tak, skoro w niej żyjemy i sporo o niej wiemy. Pokazaliśmy to dzisiaj w ramach  Dnia Języków Obcych.

  Z inicjatywy nauczycieli tych języków i pani Ani Lechickiej prezentowaliśmy wiedzę na temat różnych krajów Europy – tych nam bliższych i tych trochę dalszych, chociażby ze względu na geografię.

  Każda z klas zaprezentowała – wylosowane przez siebie wcześniej państwo. Pojawiły się zatem różnobarwne flagi czy charakterystyczne dla tych krajów wyrażenia i zwroty. Nie zabrakło też słynnych Europejczyków, ciekawych miejsc, narodowych strojów,  budowli, atrakcji turystycznych czy przysmaków narodowych kuchni. W wystrojach sal i na stoiskach dominowały tak łatwo rozpoznawalne dla tych krajów  wizytówki.

  Szwajcaria pachniała czekoladą i żółtym serem, Wielka Brytania świeżo zaparzoną herbatą  Earl Grey, podaną wcześniej niż five o`clock, Niemcy pieczonymi kiełbaskami, Austria czekoladowym tortem, a Francja – konkurencyjnymi dla Szwajcarów pleśniowymi serami i ponoć - najlepszymi na świecie - perfumami. W  Szwajcarii tykały zegary i szeleściły franki, w Niemczech  , zgrywając się w jedno z austriackim wiedeńskim walcem – grały silniki BMW i Audi. A wszystko to na tle bicia londyńskiego Big Bena. Słowem – muzyka Europy.

  Można powiedzieć - niezła impreza i doborowe towarzystwo – w jednym miejscu i o jednej porze Jej Wysokość królowa Elżbieta, Jahann Strauss, Roger Federer – pierwsza rakieta świata- i boska Coco Channel. Doborowe towarzystwo, którego bliżej przedstawiać wcale nie potrzeba, samo mówi za siebie.

  red.G.Osipa

 • MISTRZOSTWA POWIATU w szachach

  MISTRZOSTWA POWIATU w szachach

  W dniu 27.10.2017 w Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 odbyły się w ramach "Igrzysk Dzieci " Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych. Udział brały : SP Solarnia , PSP 18 i PSP 6 . Czteroosobowe drużyny rywalizowały w systemie każdy z każdym, a nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji nadzór sprawował Lesław Galacki. Pierwszy mecz rozegrały szkoły PSP18 i SP Solarnia. Szkoła z Solarni pokonała przeciwników w stosunku 3,5 - 0,5. W drugim meczu PSP6 zremisowała z PSP18  2-2 . W decydującym meczu o 1 miejsce PSP6 pokonała SP Solarnia 3-1. Wyniki poszczególnych meczy ilustruje poniższa tabela.

  GRUPA    

  1

  SZACHOWNICA

  1 , 2 , 3 , 4

  2

  SZACHOWNICA

  1 , 2 , 3 , 4

  3

  SZACHOWNICA

  1 , 2 , 3 , 4

  Mecze

  PKT

  PKT MECZOWE

  Miejsce

  1

  PSP 6 K-K

  X

  0,1,1,0 

   

   

  0,1,1,1

  2

  1 ,2 

  2

  PSP 18 K-K

  1,0,0,1 

  X

   

   

  0,0,0.5,0

  2

  0,1 

  3

  SP Solarnia

  1,0,0,0

  1,1,0.5,1

   

  X

  2

  2

  2,0

   

  2

  Mistrzami Powiatu została drużyna Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6, która 7 listopada weźmie udział w półfinale Mistrzostw Województwa w Opolu.

  Dyplomy uczestnikom wręczyła Pani Dyrektor  Małgorzata Nowacka.

  Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 reprezentowali (kolejność wg gry na szachownicach):

  1.  Mateusz Daroszewski

  2.  Jakub Daroszewski

  3.  Jan Rapiejko

  4.  Marianna Miszczuk

  opiekun: Sławomir Smętek

  red. S. Smętek

  ZDJĘCIA »

 • WYCIECZKA KLASY 4a i 4b

  WYCIECZKA KLASY 4a i 4b

  Do jednego z najbardziej fascynujących miejsc w Polsce – wrocławskiego Afrykarium – udali się uczniowie klas IV a, IV b. Było to w słoneczny piątek, 20.10.2017 roku. W jednym miejscu mogli podziwiać faunę i florę Czarnego Lądu. Rafa koralowa z ogromną ilością barwnych ryb, potężne hipopotamy, fascynujące płaszczki, potężne żółwie, groźne krokodyle, spacer podwodnym tunelem wśród rekinów pływających wokół zwiedzających – to tylko część atrakcji, które zobaczyli uczniowie. Ogromne gady można oglądać z tak bliska, że najmniejsze drgnięcie zwierzęcia powoduje strach. W Afrykarium wszyscy podziwiali na żywo zwierzęta znane z ilustracji. Pierwszy etap zwiedzania to Morze Czerwone, następnie Nil, Kanał Mozambicki, Namibii. Ostatnim miejscem zwiedzania było serce Czarnego Lądu – tropikalna dżungla Kongo.

  Uczniowie z przyjemnością spacerowali również alejkami ogrodu zoologicznego podziwiając zwierzęta na wybiegu: małpy, tygrysy, żyrafy, lemury i wiele innych, egzotycznych zwierząt. Niektóre z nich można było obserwować przez profesjonalne lunety. Pełni wrażeń i wspomnień, zaopatrzeni w pamiątki uczniowie wrócili do domów.

  red. I. Szymczyk-Wiaderek

   

  ZDJĘCIA »

 • ZNOWU POMAGAMY!

  ZNOWU POMAGAMY!

  Drodzy Rodzice! Podczas wywiadówki, we wtorek 24 października, wolontariusze PCK będą rozprowadzać kalendarzyki-cegiełki. Naszym celem jest wsparcie Kampanii Walki z Głodem, więc bardzo liczymy na Państwa wsparcie. Można zakupić dowolną liczbę kalendarzyków, a wrzucona kwota jest dobrowolna;-). Z góry dziękujemy!

  Wolontariusze ze Szkolnego Koła PCK

  red. E. Stolarek

 • PLASTIKOWE SZALEŃSTWO W KLASIE 4B

  PLASTIKOWE SZALEŃSTWO W KLASIE 4B

  Od początku roku szkolnego wszystkie klasy zbierają plastikowe zakrętki. W ten prosty sposób możemy pomóc aż trójce chorych dzieci. Policzone zakrętki dzieci przynoszą wychowawcom lub oddają pani woźnej, a potem zgłaszają wychowawcy.

  Zdecydowanym liderem jest klasa 4B – uczniowie przynieśli już 11713 sztuk, w tym ponad 10 tysięcy od jednej uczennicy – Martyny. Taki wynik trudno będzie przebić, ale WARTO próbować, do czego wszystkich serdecznie zachęcamy.
  Niech plastikowe szaleństwo trwa! Powodzenia!

  rad. E. Stolarek

 • ( … )  STOI TU PRZED WAMI DZIATWA UŚMIECHNIĘTA

  Odświętne, galowe stroje dowodziły, że dzisiejszy dzień był uroczysty. Tak też było, świętowaliśmy bowiem kolejną rocznicę utworzenia Komisji Edukacji Narodowej.

  Podczas uroczystego apelu połączone siły klasy VII oraz IV b przedstawiły historię powołania tej szacownej instytucji – przodka dzisiejszego Ministerstwa Edukacji Narodowej. Wierszami i tańcem młodsi uczniowie podziękowali nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za codzienny trud. Siódmoklasiści z kolei przedstawili szkołę przez pryzmat satyry i humoru, parodiując codzienną szkolną rzeczywistość tak ze strony uczniów jak i nauczycieli.

  red. G. Osipa

 • SARDYNKI  NA  HOBBICIE

  SARDYNKI  NA  HOBBICIE

  Złota era popularności J.R.R. Tolkiena trwa. Zaczęło się od słynnej Trylogii Władca pierścieni, teraz przyszła kolej na Hobbita. Książka, film i wreszcie przedstawienie teatralne, które dziś mieliśmy okazję obejrzeć.

  Wielu wrażeń dostarczył już sam dojazd do Azot na spektakl. W końcu nie codziennie jeździ się miejską komunikacją. Szczególnie, gdy autobus przypomina puszkę, a pasażerowie upchane w niej sardynki. I kto by pomyślał, że ścisk i tłok, trzymanie równowagi podczas hamowania autobusu i przepychanie się między pasażerami, by wysiąść, to też rozrywka i całkiem niezła zabawa.

  Po trzecim gongu nastąpiła wreszcie cisza i zaczęło się. Oczom widzów, dzięki bogatym i naprawdę robiącym wrażenie dekoracjom, ukazywały się znane z książki i filmu miejsca. Zaczęła się jeszcze jedna podróż i przygoda z Bilbo Bagginsem i Gandalfem. Co jeszcze urzekło? Kostiumy, muzyka no i oczywiście efekty multimedialne, w których Teatr Współczesny z Krakowa się specjalizuje. Padło pytanie, czy któryś z aktorów posypał się z roli. Jeśli nawet, któż by to zauważył, zbyt dobrzy w swym fachu bowiem byli, by przeciętni widzowie to zauważyli.

  Suma sumarum – podobało się to obcowanie z wyższą sztuką! W końcu to coś innego niż codzienne rozrywki.

  red.G.Osipa

 • TIGER U PIERWSZAKÓW

  TIGER U PIERWSZAKÓW

  Na lekcji języka angielskiego dzieci z klas 1A i 1B wykonywały maski Tygrysa – naszej maskotki. Było bardzo wesoło – Tygrysy ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia i zaśpiewały piosenkę „Hello, I'm Tiger”

 • Zajęcia szachowe pierwszaków
  10.10.2017

  Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia szachowe pierwszaków.

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu
  ul. Stalmacha 20
  47-220 Kędzierzyn-Koźle
 • 77 48 32 952

Galeria zdjęć