Współpraca ze Stowarzyszeniem IPA

IPA w naszej szkole

W dniu 03 września 2014r. zostało zawarte porozumienie pomiędzy Międzynarodowym Stowarzyszeniem Policji IPA Region Kędzierzyn-Koźle a Publiczną Szkołą Podstawową Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie, na mocy którego Stowarzyszenie będzie:

• Propagować i przeprowadzać działania dot. bezpieczeństwa ogólnie pojętego.
  • Współorganizować zajęcia w ramach Programu Pracy Profilaktyczno - Wychowawczej dotyczącego walki z przemocą i agresją wśród małoletnich, wdrażanego przez SP Nr 6.
  • Wspomagać najbardziej zagrożonych uczniów demoralizacją społeczną.
  • Rozwijać współpracę w sferze socjalnej, kulturalnej, sportowej i turystycznej.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Kędzierzyn-Koźle prowadzi stałą współpracę ze Szkołą Podstawową Nr 6 w Kędzierzynie-Koźlu, w ramach której prowadzi zajęcia edukacyjne w utworzonej klasie Spartan:

• naukę pierwszej pomoc
  • reagowanie w sytuacjach kryzysowych (pożar, wypadek)
  • elementy musztry
  • zajęcia w terenie
  • wybrane techniki samoobrony
  • zajęcia na basenie
  • wycieczki
  • festyny

Ponadto propagowane i przeprowadzane są działania dot. bezpieczeństwa ogólnie pojętego, współorganizowane są zajęcia w ramach Programu Pracy Profilaktyczno - Wychowawczej dotyczącego walki z przemocą i agresją wśród małoletnich, wdrażanego przez PSP Nr 6. Stowarzyszenie wspomaga najbardziej zagrożonych uczniów demoralizacją społeczną, rozwija współpracę w sferze socjalnej, kulturalnej, sportowej i turystycznej.

Kontakt

• Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kędzierzynie-Koźlu
    ul. Stalmacha 20
    47-220 Kędzierzyn-Koźle